+90 344 235 33 24 // info@as-kon.com.tr

KÜMELENME PROJELERİ HİZMETLERİ

Askon Eğitim Öğr. İnsan Kayn. Danışmanlık Müh. Yaz. Dış Tic. Ltd. Şti.

KÜMELENME PROJELERİ HİZMETLERİ

Günümüzde rekabet kalkınma için en önemli kavram halini almıştır. Bu kapsamda ülkeler arası rekabet, ülkelerin güçlü olduğu sektörlerin rekabet gücünün yükseltilmesi, bir başka ifade ile sektörlerin küresel rekabeti yoluyla gerçekleşmektedir.

Kümelenme yaklaşımında bilindiği üzere,  temel felsefe,   “sektörel değer zincirinde yer alan ve sektörde birbirleriyle girdi ve çıktı ilişkisinde bulunan tüm mal ve hizmet üreten kurum ve kuruluşların belli bir coğrafi mekanda toplanması ve böylece toplam katma değerin söz konusu mekanda oluşumuna katkı sağlamalarının temin edilmesi’dir.

ASKON olarak kümelenme projeleri ile biz de, Türkiye’nin ciddi ve sonuç almaya odaklanmış danışmanlık firması olarak, yöntem, deneyim ve birikimlerimizle ülkemiz ve firmalarımız açısından son derece önemli bu büyük harekete destek vermekteyiz.

İlişki geliştirme, sinerji ve kapasite geliştirme projeleri oluşturma, eksik oyuncu geliştirme, stratejik yatırımları işbirliği ile geliştirme felsefesi ile kümelenmelerin rekabet gücünün gelişmesinde müşterilerimize rehberlik yapmaktayız.

Bu kapsamda bazı hizmetlerimiz

  • Kümelenme ihtiyaç analiz çalışması
  • Kümelenme stratejisi geliştirme çalışması
  • Küme geliştirme hizmetleri
  • Kümelerin yeniden yapılanması için ileri düzey hizmetler