+90 344 235 33 24 // info@as-kon.com.tr

HAKKIMIZDA

Askon Eğitim Öğr. İnsan Kayn. Danışmanlık Müh. Yaz. Dış Tic. Ltd. Şti.

HAKKIMIZDA

ASKON, danışmanlık konularında hizmet vermek üzere Tekstil Mühendisi Aynur ÖNGEL ve İşletme Mühendisi Sefa ÖNGEL tarafından Kahramanmaraş’ta kurulmuş çalışmalarını mesleki etik kurallar çerçevesinde ve sosyal sorumluluklarının bilincinde sürdürmeyi önemseyen genç ve dinamik bir şirkettir.

Yaratıcılık ve dinamizmini, hizmet verdiği çalışma alanlarındaki tecrübesiyle birleştiren ASKON, kalkınma ve gelişme hizmetlerinde sağlam bir çözüm ortağı olma yolunda ilerlemektedir. ASKON un iş ortakları arasında; kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve KOBİ’ler olmak üzere önde gelen özel sektör kuruluşları bulunmaktadır.

Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde sürdürülebilir kalkınmaya yardımcı olmak amacıyla hazırlanan planlardan ve projelerden yararlanarak, başta KOBİ’ler olmak üzere firma ve kurumlara yaşadıkları bölgenin mevcut kaynakları, fırsatları ve kısıtları çerçevesinde projeler hazırlamaktır. Yatırım yapacak olan müteşebbisin ve ülkenin imkânlarını riske sokmadan potansiyelin verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik projeler üretmektir.

Bölgesel kalkınma ve gelişme programlarında uzmanlığıyla öne çıkan ASKON, ulusal ve uluslararası fonlarla finanse edilen 2 büyük projede çözüm ortağı olarak yer almaktadır.

ASKON, TC Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen AB tarafından desteklenen KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi Kapsamında yer alan Kahramanmaraş ilindeki çalışmalarda çözüm ortağı olarak görev almaktadır.

ASKON aynı zamanda UNIDO, ILO, UNDP ve ITKIB tarafından yürütülen ve MDG ACHIEVMENT FUND tarafından desteklenen Türkiye’nin Tekstil Sektöründe KOBİ’ler için Sürdürülebilir Ağlar ve İlişkiler Zinciri Oluşturulması Ortak Programı kapsamında Gaziantep, Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerini kapsayan projede hem UNIDO adına hem de İTKİB adına çözüm ortağı olarak projenin uygulamasını yürütmektedir.